Oddziały
Nowy Sącz
Gmach Główny
Gmach Główny – siedziba Muzeum Ziemi Sadeckiej w zabytkowym budynku dawnego Banku Austro-Węgierskiego, wybudowanym w 1912 roku według projektu architekta krakowskiego Teodora Hoffmanna (ur. 1874, zm. 1959) , twórcy wielu domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.
dowiedz się więcejNowy Sącz
Galeria Marii Ritter i Stare Wnętrza Mieszczańskie
GALERIA MARII RITTER l STARE WNĘTRZA MIESZCZAŃSKIE to ekspozycje zajmujące cztery pomieszczenia na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy Ritterów (przełom XVIII i XIX w) u zbiegu Rynku i ul. Jagiellońskiej.
dowiedz się więcejNowy Sącz
Sądecki Park Etnograficzny
Największe muzeum skansenowskie w Małopolsce, prezentujące architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową lokalnych grup etnograficznych - Lachów, Pogórzan i Górali Sądeckich oraz grup etnicznych: Łemków, Niemców i Cyganów.
dowiedz się więcejNowy Sącz
Miasteczko Galicyjskie
Miasteczko Galicyjskie, oddział Muzeum Ziemi Sądeckiej, jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek.
dowiedz się więcejKrynica-Zdrój
Muzeum Nikifora
MUZEUM NIKIFORA mieści się w zabytkowej, typowej dla XIX-wiecznych uzdrowisk, drewnianej willi "Romanówka". Obiekt usytuowany do roku 1990 przy ul. Piłsudskiego rozebrano i po remoncie konserwatorskim w latach 1992-1994 odtworzono na nowym miejscu w centrum.
dowiedz się więcejSzlachtowa
Muzeum Pienińskie
Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya mieści się w budynku dawnej strażnicy granicznej w Szlachtowej koło Szczawnicy. Ekspozycja prowadzi zwiedzających szlakiem przeszłości regionu pienińskiego.
dowiedz się więcejPodegrodzie
Muzeum Lachów Sądeckich
Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich jest filią Sądeckiego Parku Etnograficznego. Powstało z prywatnej kolekcji etnograficznej założycieli - regionalistów i animatorów kultury, którzy mieszkali w Podegrodziu od końca lat dwudziestych.
dowiedz się więcej