filie

 

 

Starszy mężczyzna w żołnierskim mundurze, w tle inni żołnierze, namiot z napisem wojsko polskie i mężczyzna przy stoliku. Mężczyzna naklejający naklejkę z logo Powstania Warszawskiego na wiszącą na ścianie budynku pamiątkową tablicę z napisami. Czterech mężczyzn stojących pod ścianą budynku, na której wisi pamiątkowa tablica. Dwóch trzyma karabiny.
Trzech żołnierzy składa wiązankę kwiatów, z tyłu stojący pod ścianą ludzie. Mężczyzna w czarnej kurtce składa wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod budynkiem, gdzie leżą już inne takie wiązanki, obok stoją żołnierze. Dwóch mężczyzn trzyma innego mężczyznę wysiadającego z samochodu, na chodniku mężczyźni w mundurach, a nimi budynek z okratowanymi oknami.
Mężczyzna w mundurze celuje z karabinu, w tle zgromadzona publiczność, niektórzy robią zdjęcia telefonami i aparatami, dalej budynki i drzewa. Dwóch mężczyzn w żołnierskich mundurach leży na ziemi, przed nimi wojskowy samochód i inni mężczyźni, w tle budynek. Inscenizacja historyczna: grupa osób w historycznych mundurach wojskowych w trakcie strzelaniny, w tle drzewa, biało-czerwone flagi i samochód.
Inscenizacja historyczna: jeden żołnierz strzela z karabinu, drugi kuca pod budynkiem, trzeci leży na chodniku, w tle mgła i świerki. Grupa kilkudziesięciu osób zgromadzona na sali ratuszowej, w tle duży obraz na ścianie. Starszy mężczyzna w garniturze stoi na sali ratuszowej, obok siedzący na krzesłach ludzie biją brawo, na wieszaku wiszą ubrania.
Wnętrze ozdobnej sali muzealnej, przy mównicy stoi mężczyzna, na sali siedzą na krzesłach ludzie, z sufitu zwisa żyrandol. Publiczność zgromadzona w sali ratuszowej, stojący przed ludźmi mężczyzna mówiący do mikrofonu, na ścianie wisi oprawiony w ramkę wizerunek białego orła na czerwonym tle. Starsza kobieta mówi do mikrofonu na sali ratuszowej, w tle biały ekran.
Zgromadzona na sali ratuszowej publiczność, mówiąca do mikrofonu kobieta, obok mężczyzna na tle biało-czerwonych flag, na ścianie wisi krzyż, w rogu sali piec kaflowy. Mężczyzna w szarej marynarce mówi do mikrofonu, trzymając książkę o zielonej okładce z czerwonymi napisami i biało-czarnym zdjęciem. Leżące na stole książki z zieloną okładką, czerwonymi napisami i biało-czarnymi zdjęciami.

 

Fot. P. Droździk