filie
zdjęcie archiwalne budynku trzykondygnacyjnego

Zwiedzanie

wtorek – niedziela: 10.00 – 17.00

Gmach Główny jest nieczynny: w poniedziałki, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Boże Ciało, 1 i 6 stycznia, 1 listopada, 25 i 26 grudnia.

 

Bilety
normalny – 8 zł
ulgowy* – 5 zł

Zwiedzanie magazynu studyjnego
wtorek – piątek
bilet – 6,50 zł

*Regulamin dla zwiedzających Gmach Główny  (docx, 21 KB)

 

Bilet za 1 zł – zobacz

Karta dużej rodziny – zobacz

Dzień wolny od opłat za wstęp – środa

 

Zwiedzający zobowiązani są do: zachowania bezpieczeństwa sanitarnego poprzez przestrzeganie aktualnych na dzień zwiedzania przepisów wykonawczych do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1842 z późn. zm. ) oraz do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1845 ze zm. ).

Szczegółowe zasady zwiedzania znajdą Państwo w Regulaminie dla zwiedzających Gmach Główny

 

Udostępnienie wnętrz Gmachu Głównego na sesję zdjęciową – 123 zł za 2 godziny

 

Oferta edukacyjna pdf, 179 KB Oferta edukacyjna Muzeum (pdf, 3,88 MB)

 

Ekspozycje stałe w Gmachu Głównym
– Nowy Sącz w pierwszych dekadach autonomii galicyjskiej
– Odbudowa miasta po pożarze w 1894 r.
– Wielka wojna
– Dwudziestolecie międzywojenne
– II wojna światowa
– Galeria obrazów Bolesława Barbackiego

 

 

 

 

Gmach Główny – siedziba Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu od 2018 r. w zabytkowym budynku dawnego Banku Austro-Węgierskiego, wybudowanym w 1912 roku według projektu architekta krakowskiego Teodora Hoffmanna (ur. 1874, zm. 1959) , twórcy wielu domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. Jego dziełem są m.in. gmach Narodowego Banku Polskiego oraz Gimnazjum ss. Urszulanek w Krakowie. Po gruntownym remoncie i modernizacji w 2017 roku podkreślono reprezentacyjny charakter klatki schodowej i głównej sali na najwyższej kondygnacji. Reprezentacyjna sala przeznaczona na wystawy zmienne, spotkania i koncerty rozdziela narracyjną stałą wystawę historyczną o dziejach Nowego Sącza w latach 1867-1945 (czasy autonomii galicyjskiej, wojen i okresu międzywojennego) od stałej ekspozycji ukazującej pracownię z obrazami znanego nowosądeckiego malarza Bolesława Barbackiego. Na tym piętrze znajduje się też sala edukacyjna. Cała strefa dostępna jest dzięki windzie również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niższą kondygnację zajmują pracownie i biura, a najniższą – sala recepcyjno-kasowa i magazyny eksponatów.    

Dane adresowe