Rok 2021 ogłoszony został przez władze Nowego Sącza rokiem Bolesława Barbackiego. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przygotowało z tej okazji szereg wydarzeń mających na celu upamiętnienie tego niezwykłego artysty.

Bolesławowi Barbackiemu są dedykowane:
– w Gmachu Głównym – wystawa stała oraz wystawa czasowa pt. „Jej portret”,
– w Domu Gotyckim –  wystawa pokonkursowa „Moja przygoda w Muzeum” – realizowana w ramach projektu pn. „Międzynarodowe Spotkania Artystyczne”.

Do młodych sądeczan kierujemy też projekt edukacyjny pt. „Śladami Bolesława Barbackiego”, który realizowany będzie w czerwcu br. w oparciu o wymienione wyżej oddziały muzeum oraz wybrane miejsca w Nowym Sączu związane z Bolesławem Barbackim. Zapraszamy do udziału w tej oryginalnej i interesującej lekcji historii.

Oferujemy następujące trasy:

Gmach Główny /ul. Jagiellońska 56/ – zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej dedykowanej Bolesławowi Barbackiemu, zapoznanie się z jego postacią i dorobkiem artystycznym.

Willa „Maria” /ul. Jagiellońska 60/ – gmach szkoły odzieżowej utworzonej przez B. Barbackiego /ul. Morawskiego/ – Stary Cmentarz, grób B. Barbackiego, miejsce złożenia prochów po ekshumacji z mogiły w Biegonicach dokonanej 21 marca 1945 r.  Spacer pod kierunkiem przewodnika.

Dom Gotycki /ul. Lwowska 3/ – zwiedzanie ekspozycji, w tym wystawy dedykowanej Bolesławowi Barbackiemu pt. „Moja przygoda w Muzeum”

Na ścianie obok siebie dwa obrazy olejne

Obrazy namalowane przez Bolesława Barbackiego. Ekspozycja w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Informacje organizacyjne:

Termin: 2, 8 – 11, 15 – 18, 22 – 24, 29 – 30 czerwca 2021 r. w godz. 9.30 – 16.00

Godzina rozpoczęcia zajęć: do uzgodnienia, czas trwania: ok. 2 – 2,5 godz. lub wg osobnych uzgodnień

Odpłatność od uczestnika: 4 zł

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona

Ze względu na ograniczone możliwości logistyczne spowodowane ograniczeniami epidemicznymi prosimy o zgłoszenia i rezerwację terminów dla grup do 25 osób: telefonicznie: 18 443 – 77 – 08 lub mailowo edukacja@muzeum.sacz.pl

Wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących w przestrzeniach muzealnych (zamkniętych) – dystans, dezynfekcja, maseczka

Na tle błękitnego nieba otoczony zielenią budynek z wieżyczkami

Willa Maria w Nowym Sączu