Zachęcamy do twórczego odpoczynku i skorzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej na ferie przez Miasteczko Galicyjskie.

MAMY OKO NA ZIMĘ

Ferie zimowe w Miasteczku Galicyjskim 2023

17 stycznia – 24 lutego

OFERTA SPECJALNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH!

Obniżka do 20 % za PAKIET!

– Kiedy? 17.01 -24.02 od wtorku do piątku

– Gdzie? Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226

– Co?

• Pakiet A: WARSZTATY: Papier czerpany / Zaplecione + ZWIEDZANIE EKSPOZYCJI – cena promocyjna 20 zł
  • Pakiet B: WARSZTATY: Ceramika / Sojowe-ZapachLove / Na szkle malowane / Pszczele ścieżki / Pszczele mydełka / Makramowe dekoracje / Kuchcik galicyjski + zwiedzanie ekspozycji – cena promocyjna 28 zł

– Dla kogo? dla dzieci w wieku 5 – 15 lat

– Kontakt – kasamg@muzeum.sacz.pl, tel. 18 444 35 70

– Szczegóły: www.miasteczko-galicyjskie.pl

PAKIET A

Papier czerpany
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Każdy uczestnik samodzielnie wykona arkusz papieru czerpanego. Zajęcia są małą historią papiernictwa połączone z zabawą, aby uświadomić jak ważną rolę odgrywa papier.

Zaplecione
Warsztaty, na których można wybrać jedną z metod wyplatania. Metoda wikliny papierowej – uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie papierowe rureczki, z których stworzą kolorową podkładkę pod kubek w formie domków galicyjskich. Metoda zaplatania sznurków – uczestnicy stworzą bransoletkę lub zakładkę do książki w formie makramowego listka.

PAKIET B

Ceramika artystyczna
W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z gatunkami gliny, sposobami jej oczyszczania i przygotowania. Zapoznają się z technikami zdobienia. Prezentacja metod wypalania i suszenia naczyń, praktyczna nauka ręcznego modelowania prostych form.

Sojowe ZapachLove
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się dlaczego wyroby z wosku sojowego są bardziej ekologiczne niż z wosku parafinowego oraz wykonają pachnące zawieszki do ubrań, własnoręcznie zdobione.

Na szkle malowane
Na zajęciach uczestnicy poznają techniki i historię ludowego malarstwa na szkle. Ponadto każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własny projekt obrazu,
a następnie przenieść go na szybę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wzorniki i szablony
z tradycyjnymi motywami ludowymi.

Pszczele ścieżki
Warsztaty z degustacją miodów i własnoręcznie wykonaną świecą. Zajęcia obejmują część teoretyczną, w której uczestnicy znajdą odpowiedzi na pytania jak powstaje miód, co łączy pszczołę i słonia, czy pszczoły robią perfumy, zabawę sprzętem pszczelarskim, zabawę w pszczele aktywności panujące w ulu oraz część praktyczną czyli samodzielne wykonanie świecy z woskowego plastra oraz degustację mniej znanych odmian miodów, ziołomiodów i produktów pszczelich.

Pszczółkowe mydełka
Warsztaty pszczelarskie z własnoręcznie wykonanym mydełkiem
z certyfikowanej bazy mydlarskiej z naturalnymi dodatkami takimi jak płatki owsiane, płatki suszonych kwiatów, kryształki miodowo-woskowe, pyłek pszczeli, kawa, cynamon. Kiedy mydełka tężeją uczestnicy nabędą wiedzę o życiu i roli pszczół i innych zapylaczy.

Makramowe dekoracje
Warsztaty poświęcone sztuce wiązania sznurków, dzięki której można wyczarować oryginalne ozdoby na ścianę, kwietniki, abażury, biżuterię. Uczestnicy warsztatów nauczą się kilku podstawowych węzłów tworząc makatkę lub brelok. Makrama rozwija zdolności manualne uczestników i świetnie relaksuje.

Kuchcik galicyjski
Zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy własnoręcznie przygotują placuszki galicyjskie, poznają proces tworzenia ciasta, jego wyrabiania i wypiekania.

Czas trwania: do 90 minut

Grupa: min. 10 osób

Zajęcia realizowane po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Kontakt: tel. 18 441 02 10 / 18 444 35 70, e-mail: kasamg@muzeum.sacz.pl