Zbliżenie okładki książki

Jest już dostępny katalog wystawy „Skarby Ojców Franciszkanów-Reformatów. Ze zbiorów klasztornych w Zakliczynie i Bieczu”, którą do 26 lutego można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Zapraszamy serdecznie na promocję tego wydawnictwa.

1 lutego (środa)
Gmach Główny
Jagiellońska 56
Nowy Sącz

Publikacja pt. ”Skarby Ojców Franciszkanów-Reformatów ze zbiorów klasztornych w Zakliczynie i Bieczu” oprócz części katalogowej, poświęconej eksponowanym na wystawie dziełom, prezentuje wyjątkowe fotografie najciekawszych miejsc i obiektów w obu klasztorach – także tych na co dzień niedostępnych. Autorem zdjęć jest Piotr Droździk. Bogaty materiał ilustracyjny uzupełniają dwa artykuły przybliżające rys historyczny obu klasztorów – o pierwszym klasztorze reformackim w Zakliczynie napisała Justyna Stasiek-Harabin, natomiast losy bieckiego klasztoru zarysował dr. Grzegorz Szczecina.

Kilka katalogów wystawy. Jeden rozłożony