Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy prac dzieci i młodzieży, które  zostały przygotowane na międzynarodowy konkursu plastyczny „Moja przygoda w Muzeum”.

Dom Gotycki
Nowy Sącz
ul. Lwowska 3

Wystawa czynna od 23 maja – 25 czerwca

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum Okręgowe w Toruniu. Organizatorem konkursu na etapie regionalnym jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu, Stowarzyszenia „Dla Miasta”.
Projektowi patronuje Ryszard Nowak – Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Etap regionalny organizowany był po raz dwudziesty piąty. Konkurs przeprowadzono w 6 oddziałach i filiach Muzeum, tj. w Domu Gotyckim, Galerii Marii Ritter i Starych Wnętrzach Mieszczańskich, Sądeckim Parku Etnograficznym, Miasteczku Galicyjskim, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju oraz Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu.