DANE NAWIGACYJNE OGRODU MARZEŃ

N.49.54976
E.020.66575OGRÓD MARZEŃ – otwarty dla zwiedzających codziennie (w czasie śnieżnych zim i silnego wiatru zamknięty) od 8.00 do zmroku
wioletta_35_69@tlen.pl
kom. 694 860 015

Kolekcjonerski Ogród Marzeń, istniejący od 2002 r., to ponad 3 tys. roślin, z czego 600 zostało opisanych na metalowych tabliczkach nazwą polską i łacińską.  Opisy na większych tablicach dotyczą 11 interesujących zakątków przyrodniczych. Jest tu m.in. staw ze strumykiem, ogród japoński, Aleja Róż i Muzeum Kwiatów – dom zielarki, w którym prezentowane są tkaniny, ubiory, naczynia, książki i inne przedmioty związane z kwiatami, będącymi motywami dekoracyjnymi i podmiotami zainteresowania.

Głównymi okazami w ogrodzie są liliowce – 300 odmian – i róże – 80 odmian, ale są też rośliny, które kiedyś rosły niemal przy każdym wiejskim domu na wsi, związane z religią, obrzędowością i historią.

Ogród Marzeń i Muzeum Kwiatów udostępniane są codziennie, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Na terenie ogrodu organizowane są spotkania i warsztaty ogrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kosmetyczne oraz pokazy i warsztaty kulinarne.