filie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mały etnodizajn

 

31 maja 2019 roku podczas imprezy „Dzień Dziecka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim” nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Mały etnodizajn”.

Komisja Artystyczna w składzie:

Barbara Romańska – etnograf

Bogusława Błażewicz – etnograf

Michał Załuski  – artysta plastyk

Joanna Hołda – etnograf

po obejrzeniu 54  prac zgłoszonych na konkurs przez 53 uczestników, postanowiła przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia:

Kategoria: klasy 0 – III (49 uczestników, 50 prac):

Przyznano 33 nagrody, które otrzymują:


Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu:

  1. Julia Bodziony, kl. 0 a
  2. Antoni Jan Dyrek, kl. 0 a
  3. Natalia Anna Jeż, kl. 0 a
  4. Emma Makara, kl. 0 a
  5. Alan Sak, kl. 0 a
  6. Nikola Sak, kl. 0 a
  7. Gabriel Piotr Sokołowski, kl. 0 a
  8. Nikola Anna Stęplewska, kl. 0 a
  9. Natalia Dominika Tokarczyk, kl. 0 a
  10. Szymon Artur Wójs, kl. 0 a
  11. Nikola Szczepanik, kl. 0 a

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu:

  1. Amelia Dobosz, kl. III b
  2. Julian Kwiatkowski, kl. III b
  3. Daniel Martyka, kl. III b
  4. Nikola Matyaszek, kl. III b
  5. Szymon Mądry, kl. III b
  6. Aleksandra Pieczonka, kl. III b
  7. Maja Pielak, kl. III b
  8. Emilia Poczkajska, kl. III b
  9. Patryk Prechitko, kl. III b (2 prace)
  10. Patryk Rusinek, kl. III b
  11. Karol Smajdor, kl. III b
  12. Oskar Stawiarski, kl. III b
  13. Michał Szeliga, kl. III b
  14. Dominik Śliwa, kl. III b
  15. Kacper Świdrak, kl. III b
  16. Marcin Totoś, kl. III b

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu:

  1. Klara Borkowska, l. 10
  2. Tomasz Gwóźdź, l. 8
  3. Łucja Leśniak, l. 7,5
  4. Emilia Leśniak, l. 10
  5. Hanna Nowogórska, l. 8
  6. Aleks Szpila, l. 9

oraz 16 wyróżnień, które otrzymują:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu:

  1. Zuzanna Oliwia Adamek, kl. 0 a
  2. Kornelia Lena Badyla, kl. 0 a
  3. Hugon Wincenty Hrabczak, kl. 0 a
  4. Kaja Kaczmarczyk, kl. 0a
  5. Szymon Igor Marmol, kl. 0 a
  6. Magdalena Dorota Nieć, kl. 0 a
  7. Fabian Tadeusz Pawlik, kl. 0 a
  8. Vanessa Sandra Rola, kl. 0 a
  9. Szymon Paweł Szafran, kl. 0 a
  10. Wiktor Mariusz Szczerba, kl. 0 a
  11. Mateusz Szewczyk, kl. 0 a
  12. Amelia Tatiana Ślipek, kl. 0 a
  13. Kaja Patrycja Tarasek, kl. 0 a
  14. Alan Mikołaj Ziemianin, kl. 0 a

 

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu:

  1. Kacper Butwina, kl. III b
  2. Arkadiusz Janur, kl. III b

 

Kategoria: klasy IV- VIII (3 uczestników, 3 prace):

Przyznano 3 nagrody, które otrzymują:

  • Paulina Majowska, kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu
  • Maria Nowogórska, l. 12, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
  • Kalina Rosiek, l. 12, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

 

Kategoria: III klasa gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe (1 uczestnik, 1 praca):

Przyznano 1 nagrodę, którą otrzymuje:

  1. Julia Kudlik, l. 16, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

 

Wszystkie zgłoszone prace można oglądać na wystawie pokonkursowej na terenie ekspozycji Sądeckiego Parku Etnograficznego do dnia 30 września 2019 roku.