filie

 

Zwiedzanie

wtorek – sobota

10.00 – 13.00
14.00 – 17.00

ostatnie wejście na ekspozycję o godz. 16.30

niedziela
10.00 – 15.00
ostatnie wejście na ekspozycję o godz. 14.30

Muzeum Nikifora jest nieczynne w poniedziałki, dni poświąteczne, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Boże Ciało oraz 1 stycznia, 6 stycznia, 1 listopada, 25 i 26 grudnia.

Dniem wolnym od opłat za wstęp jest niedziela.

Szanowni Państwo,
informujemy, że do odwołania
– są zamknięte dla zwiedzających wszystkie Działy, Oddziały i Filie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
– zawiesza się wszelkie wydarzenia organizowane w Muzeum z udziałem publiczności oraz wszelkie formy zajęć edukacyjnych.
Decyzja jest podyktowana wprowadzeniem działań mających na celu  powstrzymanie szerzenia się wirusa SARS-Cov-2.


Bilety

normalny – 14 zł
ulgowy – 10 zł
ulgowy dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych (15 osób lub więcej) – 8 zł

Bilet za 1 zł – zobacz

Karta Dużej Rodziny

*Uprawnieni do opłat ulgowych

 Regulamin zwiedzania wystawy w Nowym Domu Zdrojowym

 

Oferta edukacyjna Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

 

 

  

MUZEUM NIKIFORA mieści się w zabytkowej, typowej dla XIX-wiecznych uzdrowisk, drewnianej willi "Romanówka". Obiekt usytuowany do roku 1990 przy ul. Piłsudskiego rozebrano i po remoncie konserwatorskim w latach 1992-1994 odtworzono na nowym miejscu w centrum miasta, przy Bulwarze Dietla, naprzeciwko Starego Domu Zdrojowego. W muzeum szeroko przedstawiona jest twórczość jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy z kręgu malarstwa intuicyjnego, Nikifora (ok. 1895-1968 r.), niemal całe życie mieszkającego w Krynicy. Są tu obrazy Nikifora pochodzące z wszystkich okresów jego twórczości; zarówno akwarele, gwasze, jak i rysunki prezentujące róźnoraką, charakterystyczną dla twórczości artysty tematykę: pejzaże z cerkwiami i kościołami, architekturę krynicką, wnętrza, dworce, urzędy, "fabryki dolarów", portrety, itp. Część dokumentacyjną wystawy stanowią pamiątki po Nikiforze, publikacje poświęcone malarzowi oraz jego fotografie. Muzeum jest również miejscem prezentacji wystaw znanych artystów z kręgu sztuki nieprofesjonalnej i ludowej.

Dane adresowe

Aktualne wystawy czasowe