Sądecki Park Etnograficzny z Miasteczkiem Galicyjskim został wybrany Atrakcją Turystyczną Roku 2018 w plebiscycie „Salon Przemysłu Turystycznego” organizowanym przez Fundację Sądecką.

W Salonie Przemysłu Turystycznego wybierano także Markę Turystyczną Roku oraz Człowieka Branży Turystycznej 2018 roku. Głosować można było tradycyjnie, wrzucając karty do urn, a także za pośrednictwem formularza elektronicznego. Plebiscyt podsumowano i wyniki ogłoszono 28 czerwca podczas Forum Salonu Przemysłu Turystycznego, który zorganizowano w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Sądecki Park Etnograficzny z Miasteczkiem Galicyjskim były nominowane w dwóch kategoriach – Atrakcja Turystyczna Roku oraz Marka Turystyczna Roku.  Oddziały Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu zwyciężyły uzyskując najwięcej głosów w pierwszej kategorii.

Nagroda jest uznaniem wielu lat pracy. Jest to dla nas naprawdę duże wyróżnienie, jest to też moment kiedy możemy podziękować wszystkim za współpracę. Sądecki Skansen, to już przecież już prawie 45 lat historii, ale podziękowanie za współpracę dla różnych osób, podmiotów, instytucji, z którymi na co dzień mamy do czynienia i współpracujemy – powiedział odbierający nagrodę wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Sławomir Czop.

Nagrodą za zwycięstwo, oprócz okolicznościowego dyplomu, jest kampania promocyjna na kwotę 5 tys. złotych w serwisie i miesięczniku Sądeczanin.

W imieniu dyrekcji Muzeum oraz pracowników Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali.

TUTAJ rozmowa z dyrektorem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robertem Ślusarkiem w „TV Sądeczanin”