filie

Nowa trasa zwiedzania Sądeckiego Parku Etnograficznego, w ramach projektu „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Wspieranie działań muzealnych”, rusza 1 grudnia, w godzinach otwarcia skansenu (9.00 – 15.00). Tego dnia trasa zostanie zaprezentowana „na żywo”.

Zwiedzający otrzymają plany skansenu z zaznaczoną trasą, po której będą mogli się poruszać, korzystając z materiałów dostępnych w zakładce trasy na stronie internetowej Muzeum: popularno-naukowe opisy i fotografie 120 eksponatów, 45 plików mp3 z audiodeskrypcją oraz filmowy katalog 17 eksponatów.

Trasa będzie dostępna także on-line na stronie: Sądecki Park Etnograficzny  

1 grudnia będzie można zwiedzać skansen za darmo. Dla zainteresowanych – możliwe kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji i demonstracja wszystkich przygotowanych w zadaniu pomocy: o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 (z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa sanitarnego: grupy do 5 osób, zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust).

Poniżej kilka eksponatów, wykorzystanych w projekcie „Rzecz z drugiej strony”.

 

Ponadto, na wszystkich odwiedzających skansen, czekają kalendarze na 2021 rok promujące trasę.

 

Do końca roku w skansenie będzie obowiązywał bilet promocyjny w cenie 7 zł, cena biletu dla osób z niepełnosprawnościami – 1 zł.

Więcej o projekcie na stronie: „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”

 

Zadanie realizowane w programie „Wspieranie działań muzealnych”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.