Zanim wstąpią Państwo do Gmachu Głównego naszego muzeum, żeby zobaczyć kolekcję plakatu filmowego, do czego serdecznie zachęcamy, warto obejrzeć rozmowę z jej właścicielem Krzysztofem Dydo. Krakowski kolekcjoner ma w swoich zbiorach ok. 30 tysięcy (!) prac autorstwa najwybitniejszych polskich grafików. W rozmowie z Justyną Stasiek-Harabin Krzysztof Dydo opowiada o prezentowanych na wystawie filmowych plakatach oraz przybliża ciekawe historie związane z kolekcjonowaniem.

Wystawa czynna od 11 września 2020 do 25 kwietnia 2021 r.
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56

Na wystawie „Stopklatka. Polski plakat filmowy 1945-2020. Dydo Poster Collection” prezentowanych jest kilkadziesiąt kultowych plakatów filmowych wykonanych przez najsłynniejszych artystów-plakacistów, m.in. Henryka Tomaszewskiego, Jana Młodożeńca, Waldemara Świerzego czy Franciszka Starowieyskiego.