Portret mężczyzny w okularach i garniturze

Rok 2021 ogłoszony został przez władze Nowego Sącza rokiem Bolesława Barbackiego. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przygotowało z tej okazji szereg wydarzeń mających na celu upamiętnienie tego niezwykłego artysty. Przedstawiamy propozycje na wrzesień.

Bolesławowi Barbackiemu jest dedykowana wystawa stała oraz wystawa czasowa pt. „Jej portret” w Gmachu Głównym.
Do młodych sądeczan – dzieci przedszkolnych oraz dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych, kierujemy też projekt edukacyjny pt. „Śladami Bolesława Barbackiego”, który realizowany będzie we wrześniu br. Zapraszamy do udziału w tej oryginalnej i interesującej lekcji historii.

Odpłatność – 4 zł

• Gmach Główny ul. Jagiellońska 56, zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej pt. „Jej portret” – dedykowane Bolesławowi Barbackiemu, zapoznanie się z jego postacią i dorobkiem artystycznym.
  • Spacer pod kierunkiem przewodnika Muzeum: ul. Jagiellońska (willa „Maria”,) ul. Morawskiego (gmach szkoły odzieżowej utworzonej przez B. Barbackiego), Stary Cmentarz (miejsce złożenia prochów po ekshumacji z mogiły w Biegonicach dokonanej 21 marca 1945 r. – grób B. Barbackiego), ul. Kunegundy 6 (miejsce urodzenia Bolesława Barbackiego).
    Możliwa jest modyfikacja trasy (np. skrócenie, dopasowanie do możliwości czasowych grupy).

Na ścianie obok siebie dwa obrazy olejne

Obrazy namalowane przez Bolesława Barbackiego. Ekspozycja w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Ekspozycja muzealna, wiszące na ścianie obrazy.

Informacje organizacyjne:

1) Termin: 1 – 4; 7 – 10; 14 – 17 września 2021 r. w godz. 9.30 – 16.

2) Godzina rozpoczęci zajęć: do uzgodnienia, czas trwania: ok. 1,5 – 2 godz. lub wg osobnych uzgodnień.

3) Odpłatność od uczestnika: 4 zł.

4) Obowiązuje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

5) Ze względu na ograniczone możliwości logistyczne spowodowane ograniczeniami epidemicznymi prosimy o zgłoszenia i rezerwację terminów dla grup do 25 osób: telefonicznie: 18 443 – 77 – 08, lub mailowo edukacja@muzeum.sacz.pl

6)  Wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych obowiązujących w przestrzeniach muzealnych (zamkniętych) – Dystans-Dezynfekcja-Maseczka.

Na tle błękitnego nieba otoczony zielenią budynek z wieżyczkami

Willa Maria w Nowym Sączu