filie
Kornelia Kądziołka i Filip Kądziołka z SP w Rdziostowie oraz Pola Dybiec z SP nr 8 w Nowym Sączu zajęli I miejsca w XXV edycji Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, Stowarzyszenie Civitas Christiana, Parafię Św. Małgorzaty i Stowarzyszenie dla Miasta.  

 

Dzieciom, jak również ich rodzicom, nie zabrakło inwencji twórczej przy konstruowaniu szopek, które musiały być wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. W tym roku na konkurs zgłoszono łącznie 18 prac. Szopki powstały przy użyciu ziaren kawy, dyni, makaronu, czy też papieru. Uwzględniając bardzo wysoki poziom artystyczny i merytoryczny szopek, powołane przez Organizatorów jury, podjęło decyzję o nagrodzeniu lub wyróżnieniu wszystkich zgłoszonych prac.

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy szopek on-line w Domu Gotyckim, dostępnej do 30 stycznia 2021 r. 

Poniżej film z otwarcia wystawy szopek: 

Po odbiór nagród i wyróżnień wszystkich laureatów zapraszamy do recepcji Gmachu Głównego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 56, w terminie od 14 do 16 grudnia, w godz. 9.30 – 14.30. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 18 443 77 08 wewn. 123, 124 w celu uzgodnienia szczegółów. 

POBIERZ: Wyniki XXV Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

XXV Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych objął swoim patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.