Z dumą informujemy, że Muzeum Pienińskie – nasz oddział w Szlachtowej koło Szczawnicy otrzymał certyfikat MPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom w Województwie Małopolskim.

Tym samym Muzeum dołączyło do coraz liczniejszego grona miejsc (m.in. pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych, placówek i instytucji kultury) przy trasach rowerowych VeloMałopolska, gdzie podróżujący na dwóch kółkach mogą się zatrzymać na krótki odpoczynek lub zreperować rower (mamy zestaw najpotrzebniejszych kluczy i innych narzędzi). Jeśli cyklista nie będzie w stanie samodzielnie usunąć awarii, wskażemy mu najbliższy serwis rowerowy lub sklep z częściami rowerowymi. Do dyspozycji rowerzystów oddajemy także bezpłatny parking. Przerwę w podróży można (należy!) poświęcić na zwiedzanie Muzeum, którego ekspozycje prowadzą po bogatej historii Pienin i szczawnickiego uzdrowiska.

Małopolska realizuje największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych VeloMałopolska. Mamy gotowych już prawie 550 km. To pozwala nam już mówić o turystyce rowerowej z prawdziwego zdarzenia. Wprowadzany przez nas system certyfikacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom służy z jednej strony pobudzeniu lokalnej aktywności gospodarczej, promocji tych, często mniej znanych, miejsc, a z drugiej promocji tras VeloMałopolska – tworzeniu wysokiej jakości produktu turystycznego, który oferuje turystom kompleksową usługę – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz o zwiedzaniu Małopolski na rowerze można przeczytać na stronie https://narowery.visitmalopolska.pl/