Rzeźba w kamieniu przedstawiająca trzech górali trzymających instrumenty muzyczne, w tle zielone krzewy.

Rok 2021 został ogłoszony w Województwie Śląskim Rokiem Górali. Z tej okazji Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej organizuje konkurs plastyczny „Życie górali dawniej i dziś”.

Konkurs, organizowany pod patronatem Związku Podhalan – Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Związku Podhalan – Oddział Górali Śląskich w Brennej, ma na celu przybliżyć życie górali w czasach minionych oraz obecnych. Ma także za zadanie pokazać dorobek kulturowy, gospodarczy oraz społeczny górali. Prace plastyczne w postaci obrazów, rzeźb i grafik ukażą przemiany życia tej grupy etnicznej oraz wierność tradycji.

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

Współorganizatorzy: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszenia – uczniowie