filie

Quest „W poszukiwaniu Nikifora” prowadzi turystę po Krynicy-Zdroju, pomagając mu odkrywać miejsca związane ze słynnym malarzem Nikiforem. Wędrując po uzdrowisku, turysta rozwiązuje kolejne zagadki i odkrywa wskazówki terenowe, poznaje najważniejsze miejsca w Krynicy związane z życiem i twórczością tego artysty; poznaje domy w których artysta mieszkał albo często przebywał, ścieżki jego wędrówek po uzdrowisku, miejsca w których najchętniej rozkładał swój warsztat artystyczny, obiekty architektury Krynicy które utrwalił na swoich obrazach i inne miejsca związane historycznie z Nikiforem. Na końcu wędrówki, turysta dociera do Muzeum Nikifora w willi „Romanówka”, gdzie po sprawdzeniu przez pracowników muzeum prawidłowości rozwiązania Questu i odgadnięciu zaszyfrowanego „hasła”, otrzymuje nagrodę – stempel specjalnej okolicznościowej pieczęci, którą samodzielnie odbija na pamiątkowym formularzu swojego questu.

Uczestnikami questu mogą być zarówno rodziny, małe kilkuosobowe grupy turystów, jak i turyści indywidualni. Quest stanowi połączenie zabawy intelektualnej z edukacją.

Formularz Questu jest dostępny w : Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju, Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju, Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju, Krynickim Centrum Kultury, księgarni przy Bulwarach Dietla w Krynicy-Zdroju.